Choď na obsah Choď na menu
 


Vincent Van Gosh

13. 11. 2010

Takto opísal Vincenta 98-ročný svedok, keď sa maliar neďaleko jeho domu púštaľ do maľovania krajiny:

"Vídal som ho,ako kľačí s rukami pred očami. Potom sa knísal z boka na bok, pričom nakláňal hlavu raz sem, raz tam.Niektorí ľudia si mysleli, že je šialený....Chápem ich!"

Dosť divný spôsob maľovania! Ako dokelu udržal štetce a ako mohol vidieť to, čo chcel malovať keď si rukami zakrýval oči? Nuž, to zjavne nebola Vincentova metóda-bol to jeden z jeho čudáckych zvykov.

Keď sa to tak vezme, ten starý muž(v tom čase len chlapčisko) videl Vincenta pri práci. Opísal, ako sa umelec pred prácou povyzliekal, dal do úst fajku a až potom začal maľovať.

čo by si si pomyslela ty? bolo by to napríklad:  Myslela som si, že sa vyzliekajú len modelky... ???

Starý muž povedal,že Vincent si pred obrazom vždy trocha posedel,chvíľu naň civel, potom k nemu priskočil,akoby naň chcel zaútočiť. Nahodil dva-tri rýchle ťahy a znovu si sadol.(Dosť zvláštne). Vyzerá to ako keby išlo o nejakú nezvyčajnú techniku,však? Výsledok určite stál za to!

Vincent bol veľmi výbušný a emotívny a len ťažko si vedel udržať kamarátov. Raz sa cítil mimoriadne urazene, lebo ho naštval kamoš tiež maliar Oaul Gaugin. Vincenta to tak naštvalo, že si odrezal kus svojho ucha. Potom ho daroval priateľke... Ktovie ako mohol vyzerať rozhovor: " Mám pre teba suvenír!" " Bonbóny mám radšej ale toto bude asi diétnejšie!" :D Tak sme sa pobavili a vráťme sa späť na zem. čo už každý je nejaký, tak takýto bol náš Vincent Van Gosh...

P.S: Len si neodrežte ucho!!

zdroj: Niečo som odpísala z knihy Obludné umenie od Michaela Coxa a niečo z hlavy.

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.